Vítajte na naších stránkach.

BannerKortvelyes

 

Vidiecka kúria grófov Andrássyovcov je spravená v štýle dedinskej šľachtickej kúrie.

Hostia majú k dispozícii celý objekt.
Kúria sa nachádza v obci Hrušov v oblasti NP Slovenský kras, 27 km východne od mesta Rožňava 2 km od Hrušovskej jaskyne v údolí medzi Silickou a planinov Dolný vrch.

Kataster obce leží v Národnom parku Slovenský kras.
Pri obci sa nachádza Hrušovská lesostep s bohatou flórou a faunou, Hrušovská jaskyňa s jedinečnou kvapľovou výzdobou, najkrajšou v Európe, ktorá však nie je sprístupnená verejnosti, ako aj Hrušovské rybníky, kde sa dajú loviť ryby.

Kataster obce tvoria vinice, pasienky, lesy a sady.

Je tu vynikajúci poľovnícky a rybársky revír.

Z historických a kultúrnych pamiatok môžeme spomenúť Kaplnku sv.Anny, nachádzajúcu sa v lese nad dedinou, rímskokatolícky a reformovaný kostol ako aj hrob projektanta a staviteľa cesty cez Sorošku Raisa Keresztelyho.

V obci je vybudovaný kultúrny dom, dom smútku a fontána s pamätníkom padlým v prvej a druhej svetovej vojne.

V lete sa tu dá vykonávať rekreačná turistika po troch vyznačených turistických trasách.

Keďže obec leží v kopcovitom teréne, v zime sú tu dobré možnosti na zimné športy.

Pretože je to známa vinárska oblasť, k špecialitám patrí predovšetkým vynikajúce hrušovské víno, no kto raz ochutnal tunajšiu plnenú kapustu, nikdy na ňu nezabudne.

Mansion at stork

The country mansion of counts Andrássy

Village Hrušov is situated in a beautiful picturesque area, on the foot of Horný vrch, in the territory of National Park and Biospherical Reserve Slovak Karst – Slovenský kras. It’ s a typical vinicultural and fruit – growing region with a rich history. Lanes covered with asphalt offer cycling possibility to the nearby surroundings, like as to the cave in Gombasek, valley Zádiel, castle Krásna Hôrka. Fishponds are the favourite places of fishermen. In the Mansion at stork there is a possibility to taste Foods.